BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika erősödött, Európa gyengült

Visszafogott erősödéssel zártak pénteken a tengerentúli részvényindexek. Európán a vállalati hírek miatt általános gyengülés lett úrrá.

2005. október 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vártnál részben jobb amerikai munkaerő-piaci adatok végül emelkedéshez segítették a tengerentúli részvényindexeket. Az euró a vártnál jobb amerikai foglalkoztatási adatra gyengült a dollárral szemben: pénteken 1,2108 dolláron jegyezték az európai fizetőeszközt. Az olaj ára enyhén emelkedve 61 dollár fölé került. Bár a makroadatok elvileg tovább erősíthették a kamatemelési várakozásokat – amelyekkel egyébként megfigyelők a heti lejtmenetet magyarázták –, szakértők szerint a befektetők inkább az amerikai gazdaság erős mivoltára következtettek belőlük. A szektorokat tekintve pénteken a félvezetőipar, az internetes vállalkozások, a légitársaságok, a gyógyszergyártók és a kiskereskedelmi cégek részvényei estek. Londonban a Sainsbury áruházlánc számottevően erősödött, miután bejelentette, hogy második negyedéves eladásai 4,1 százalékkal emelkedtek. A brit Boots drogériahálózatot felvásárló Reckitt Benckisert papírjai erősödtek, a PartyGaming, a Cable and Wireless részvényei számottevően gyengültek. Frankfurtban a nap vesztese a HVB lett, a nyertese az Adidas-Salomon, mivel utóbbi papírjait felminősítette a Goldman Sachs.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet