BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyéves csúcson a Footsie

Vegyes napot zártak a világ tőzsdéi. Volt példa gyengülésre, csekély erősödésre, illetve száguldásra is. Ez utóbbi a londoni Footsie-ra értendő, amely évek óta nem látott csúcsra hízott az olajszektor teljesítménye nyomán.

2005. szeptember 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár augusztusban a fogyasztói árak 0,5 százalékkal nőttek júliushoz képest az Egyesült Államokban, a tegnap publikált adat elmaradt az elemzők által várt 0,6 százaléktól, amit kedvező hírként értékeltek a befektetők. Örömükre szolgált továbbá a Bear Stearns gyorsjelentése is, a befektetési bank ugyanis – az egy nappal korábban jelentő Lehman Brothershez hasonlóan – a vártnál nagyobb eredményt produkált: az üzleti év harmadik negyedében elért összesen 378,3 millió dolláros, részvényenként 2,69 dolláros nettó nyereség jelentősen meghaladja a bázisidőszakban feljegyzett egy részvényre vetített 2,09 dolláros és az elemzői prognózisban szereplő 2,39 dolláros nettó profitot.
Európában, azon belül Londonban az olaj játszotta a főszerepet. A szektor cégei ugyanis szárnyaltak az olaj árának emelkedése és a növekvő felhasználást valószínűsítő OPEC-prognózis miatt. A Shell és a BP erre jelentős erősödésbe kezdett, ennek eredményeként a londoni Footsie négyéves csúcsra hízott. Párizsban az „olajos” Total mellett az acélipari Arcelornak volt köszönhető a záráskor feljegyzett 0,2 százalékos plusz. A frankfurti mutató ugyanakkor gyengüléssel zárt. Ez részben a vasárnapi választások miatti bizonytalanság, illetve az olajár-emelkedés miatt betliző Lufthansa számlájára írható. A DAX végül 0,1 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot.
A dollárnak nyugodt napja volt, euróhoz mért kurzusa alig mozdult el az 1,2220-as szintről, s lapzártánkkor is ennyin állt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet