BUX 139782.03 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betegh Sándor nyugdíjba vonul

2005. augusztus 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Danubius Hotels Rt. igazgatósága elfogadta Betegh Sándor vezérigazgató nyugdíjba vonulási kérelmét. A 30 éve a Danubiusnál dolgozó, pályafutását egykor hotelportásként kezdő nemzetközi hírű szállodai szakember 1990 óta vezette a Danubiust, és döntő szerepe volt az 1992-es privatizáció sikeres lebonyolításában, illetve abban, hogy az egykori állami vállalatból öt országban gyógyszállókat működtető nemzetközi szállodalánc vált.
A Danubius 1992 óta szerepel a BÉT-en, tőzsdei kapitalizációja ezalatt 8 milliárd forintról 48 milliárd forintra nőtt. Betegh nyugdíjba vonulása után is tagja marad a Danubius igazgatóságának. Posztját eddigi helyettese, Deák Imre veszi át, míg Tóbiás János eddigi gazdasági vezérigazgató-helyettes a társaság első vezérigazgató-helyettese lesz.
Szeptember elejétől a Danubius felső vezetéséhez csatlakozik egy 40 éves osztrák szállodai szakember, Andreas Schuster, aki az üzemeltetési igazgatói posztot tölti be. A Danubius 85 éves elnöke, Sir Bernhard Schreier – Betegh-gel ellentétben – nem foglalkozik a visszavonulás gondolatával és változatlanul irányítja a szállodabirodalmat.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet