BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdeboom után profitkivét

Miután az elmúlt hetek tőzsdeboomja után a befektetők intenzív profitkivételbe kezdtek, a tengerentúlon lefelé görbültek az indexek, s persze a 62 dolláros rekordmagasságba emelkedő olajár sem tett jót a piacoknak.

2005. augusztus 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt hetek szárnyalása után úgy látszik, már realizálni szeretnék a profitot a befektetők, ugyanakkor tegnap akadtak szép számmal jó és kevésbé jó vállalati hírek is. A tengerentúlon a Time Warner vártnál rosszabb negyedéves gyorsjelentése borzolta a befektetők idegeit. A társaság 322 millió dolláros veszteséget halmozott fel, minek következtében részvényeinek árfolyama lejtőre került. A Cigna Corp., a negyedik legnagyobb amerikai egészségbiztosító részvényei viszont megugrottak, miután a társaság publikálta a várakozásokat felülmúló második negyedéves profitját. Az olajár napközben elérte a 62 dolláros rekordmagasságot, annak ellenére, hogy az amerikai olajpiaci jelentés szerint az amerikai nyersolaj- és benzitartalékok jelentősen emelkedtek. A kereskedőket azonban most éppen az amerikai hurrikánszezon aggasztja, amely ráadásul idén már a szokásosnál korábban beindult, de a bizonytalanságot növelte a szaúdi király halála is. Bár az utód megnyugtatta a piacokat, nem mindenki biztos abban, hogy az átmenet tényleg sima lesz a legnagyobb olajexportőrnél. Az emelkedő olajárral és az európai szolgáltató szektor vártnál nagyobb arányú növekedésével összefüggésben az euró áttörte az 1,23 dolláros technikai szintet. Európában – London kivételével – csökkentek a vezető részvényindexek, amit még a kedvező vállalati gyorsjelentések sem tudtak feljebb húzni. A frankfurti tőzsdén az Adidas részvényei 7 százalékkal drágultak, miután a társaság – felülmúlva az elemzői várakozásokat – 33 százalékkal, 94 millió euróra növelte profitját a második negyedévben. Az emelkedésben az is közrejátszott, hogy a cég bejelentette: 3,8 milliárd dollárért meg kívánja venni a Reebok brit sportszergyártót, hogy legyőzze legfőbb riválisát, a Nike-t.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet