BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtmenet az amerikai GDP miatt

2005. július 31. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaságok mindent megtettek azért, hogy valamennyi index erősödjön. A DAX-nak például a Volkswagen próbált támaszt nyújtani. A VW-papírok egyszázalékos többlettel zártak annak köszönhetően, hogy az autógyár ma publikált gyorsjelentésében az üzemi nyereség jelentős bővüléséről adott számot. A frankfurti mutatónak további segítséget adott a felminősítések miatt erősödő DaimlerChrysler is. A kedvező híreknek köszönhetően az autószektor többi képviselője is emelkedőre került, ám ez is kevés volt ahhoz, hogy a frankfurti DAX és a párizsi CAC pluszban végezzen, az említett gyenge amerikai GDP-adat ugyanis morózussá tette a befektetőket. Ennek betudhatóan a három vezető New York-i index is csütörtöki zárószintje alatt zárt, 0,6–0,8 százalékkal. London kivétel volt, a Footsie a Shell, a dohányiparban érdekelt BAT, illetve a gyógyszerszektorból ismert AstraZeneca kitűnő teljesítménye nyomán csekély többletet könyvelhetett el.
Az euró minimális mértékben gyengült a dollárral szemben, a csütörtöki 1,2140-es szintről 1,2125-ig csökkent a közös deviza kurzusa.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet