BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Greenspanre figyelt a piac

2005. július 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tengerentúli piacokon megfordult a trend: a vártnál gyengébb vállalati gyorsjelentések ezúttal lefelé húzták az indexeket. A Federal Reserve elnöke szerint az amerikai gazdaság fenntartható ütemben növekedhet és mérsékelt maradhat az inflációs nyomás, de ehhez további kamatemelés kell.
Több vezető amerikai társaság is tegnap publikálta féléves számait. Az Intel és a Yahoo második negyedéves eredményei elmaradtak a várakozásoktól, ezért a papírjaik lejtőre kerültek. A General Motors és a Ford pedig egyenesen veszteséges negyedévről volt kénytelen beszámolni, pedig az elemzők némi nyereséget valószínűsítettek. A rossz eredmény miatt – amely az autógyártásból származó 1 milliárd dolláros veszteség következménye – a cégek részvényei átlagosan 3 százalékot veszítettek értékükből. Alan Greenspan, a Fed elnöke a Kongresszus előtti féléves meghallgatásán azt mondta, hogy az amerikai gazdaság növekedési kilátásai jók, „mérsékelt bővülés” várható, és a Fed ennek megfelelő ütemben tovább emelheti az irányadó kamatát. A piacon azonnali reakcióként a dollár erősödni kezdett az euróval szemben. Londonban a Vodafone és az O2 mobiltelefontársaság papírja emelkedett, elsősorban a társaságok agresszív ügyfélszerzési stratégiájának köszönhetően. Frankfurtban a német Linde vegyipari cég, míg Párizsban a JC Decaux bank papírja jelentősebb mértékben süllyedt.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet