BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedő indexek, erősödő dollár

2005. július 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tengerentúli befektetőket elsősorban a tegnap nyilvánosságra került makroadatok, az olajkészletek nagysága és az amerikai külkereskedelmi mérleg alakulása izgatták. Mivel az amerikai külkereskedelmi mérleg a vártnál sokkal jobb lett, a hírre a dollár jelentős mértékben erősödött az euróval és a jennel szemben.
Az Amerikai Energiaügyi Hivatal (EIA) jelentése alapján 3,9 millió hordóval csökkentek az olajtartalékok, csak a gázolaj- és a fűtőolajkészletek emelkedtek 3,3 millió hordóval, azonban úgy tűnt, hogy az olajárra ez nem hatott, mivel az „Emily” néven ismert új karibi hurrikán nem befolyásolta a Mexikói-öbölben lévő amerikai finomítók működését.
Bár a Harley-Davidson negyedéves profitjának csökkenéséről számolt be, a közzétett eredménye jobb lett az előzetesen vártnál, így részvénye már az Inet elektronikus adásvételében 4,6 százalékkal drágult. Az Abbott Laboratories Inc. 0,6 százalékkal jutott magasabbra: a gyógyszergyártó növelni tudta negyedéves eredményét. A Symantec Corp. árfolyama is nőtt miután a Merrill Lynch javított a biztonsági szoftvereket gyártó cég befektetési besorolásán. Az európai piacok átlagosan fél százalékkal kerültek feljebb, amit elsősorban a 60 dollár körül stabilizálódó olajár miatt szárnyaló technológiai és autógyártó szektor fűtött. Párizsban a Renault, Frankfurtban a BMW és a Volkswagen részvényei emelkedtek. Londonban a brit Marks & Spencer áruházlánc részvényei nagyot zuhantak, miután a társaság második negyedéves gyorsjelentése szerint 5,4 százalékkal estek az eladásai. A Deutsche Post részvényei emelkedtek a frankfurti tőzsdén, miután a Merrill Lynch vételre ajánlva felminősítette a társaságot.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet