BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A londoni áldozatokra emlékeznek a tőzsdék

2005. július 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kétperces néma csenddel adóznak ma a londoni áldozatok emlékének az európai tőzsdék – jelentette a Reuters. Közép-európai idő szerint délben leáll a kereskedés a londoni, a frankfurti tőzsdén és a hozzá tartozó határidős Eurex piacon, nem kereskednek majd az euronextes börzéken és a Liffe-en sem.
Szünetel majd az adásvétel az ír tőzsdén, Svájcban, az északi és a balti tőzsdecsoport tagjainál, valamint Varsóban is. Ez idő alatt a kereskedési rendszerek hivatalosan nem állnak le, de a piaci szereplőket arra kérik, hogy a megemlékezés idejéig tartózkodjanak az üzletkötésektől.
Kérdésünkre a Budapesti Értéktőzsde munkatársa elmondta: a BÉT is csatlakozik a kezdeményezéshez, miután az Európai Tőzsdeszövetség (ET) ajánlásban hívta fel a tagjait a megemlékezésre. A BÉT az ajánlásnak megfelelően csütörtök 13 órára időzíti a kétperces néma tiszteletadást. Legutóbb egyébként II. János Pál pápa halálakor kezdeményezte az ET a kereskedéstől való tartózkodást.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet