Nyugodtak voltak a nemzetközi piacok, az Egyesült Államokban ugyanis nemzeti ünnep – a függetlenség napja – miatt zárva voltak a börzék, így a tengerentúli befektetők aktivitása minimális volt. Így sem volt teljesen eseménytelen a nap. A londoni tőzsdén a Mail on Sundayban megjelent feltételezés nyomán az ITV kezdett száguldásba. A lap szerint a kereskedelmi csatornák üzemeltetésével foglalkozó, Nagy-Britannia vezető médiacsoportjaként számon tartott cégre ajánlatot készül tenni egy – nem is akármilyen – konzorcium. A 11,6 milliárd dolláros ajánlatot a lap állítása szerint a Time Warner, a Goldman Sachs és az Apax kockázati befektető alkotta trió jegyzi.
Szintén egy újsághír hozta lázba a Deutsche Telekom piacán bóklászó befektetőket. A Wall Street Journal és az Observer is hírül adta, hogy a német mamutcég tárgyalásokat folytat egyik legjobban teljesítő leányvállalatának, a tengerentúli mobilszolgáltató T-Mobile USA-nak az eladásáról. A hírek szerint a mobilcégtől 30 milliárd dollárért válna meg a Deutsche Telekom, ám elemzők szerint igencsak kétséges, hogy a társaság lemondana az amerikai leányról.
A frankfurti parkett vezető mutatója végül 0,1 százalékos többletet tudott elérni, francia társa ugyanilyen mértékű mínuszt produkált, a londoni Footsie pedig közel fél százalékkal került feljebb. A dollár folytatta az euróval szembeni menetelését: a keresztárfolyam magyar idő szerint fél hétkor 1,19 alá is benézett, szemben a reggeli 1,1950-es szinttel.
