BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezúttal emelkedést okozott az olaj

Hétfőhöz hasonlóan kedden is az olaj volta főszereplő a nemzetközi piacokon, de a nyersanyag tegnapi árcsökkenése felfelé hajtotta az egy nappal korábban süllyedő mutatókat.

2005. június 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A változatosság kedvéért drágultak az olajcégek. Ez részben a Lukoil tegnap közzétett remek eredményének, másrészt a Morgan Stanley olajszektorra vonatkozó kedvező előrejelzésének volt köszönhető. A Royal Dutch/Shell papírjainak az is segített, hogy a cég részvényesei döntöttek az eddigi kettős irányítás felszámolásáról és az egyesítésről, ami költséghatékonyabb működést tesz lehetővé a jövőben. Szintén jelentősen drágultak a KPN-részvények, miután holland telekommunikációs cég bejelentette: 980 millió eurós vételáron megvásárolja a 2,4 millió ügyféllel rendelkező Telfort mobilszolgáltatót. Ez a piac szerint jó döntésnek bizonyult, a KPN árfolyama 3,6 százalékkal emelkedett az amszterdami parketten. A kedvező hírek nyomán valamennyi vezető európai mutató emelkedett, 0,7-0,9 százalékos mértékben.
A 60 dolláros szint alá csökkenő olajár a tengerentúlon is a parkettekre csábította a vásárlókat. A jó hangulatot fokozta, hogy a Conference Board júniusi fogyasztói bizalmi indexe a várakozásokat felülmúlóan 105,8 pontra növekedett júniusban, ami 2002 júniusa óta a legmagasabb érték. Ezek után nem volt meglepő, hogy a vezető New York-i mutatók pluszban jártak a kereskedés első felében.
A dollár fokozatosan erősödött az euróval szemben, a kurzus 1,2140-ről 1,2080-ig erősödött.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet