A kilátások alapján várhatóan erős második negyedévre számító chipszektor adott lendületet az európai mutatóknak. A német Infineon elképesztő, több mint ötszázalékos drágulást könyvelhetett el, de jól teljesített az STMicroelectronics, illetve a holland ASML Holding NV is. Az amerikai Intel segített a Nokiának: mobiltelefon-gyártó részvényét azután kezdték el vásárolni a befektetők, hogy a cég bejelentette: az amerikai társasággal együttműködve gyorsítja a széles sávú mobiltechnológia, a WiMax fejlesztését. A európai indexek közül a párizsi index, a CAC 0,7 százalékos erősödést produkált, londoni társa 0,4 százalékkal került feljebb, Frankfurtban pedig 0,5 százalékos többletet ért el a mutató.
Bár az amerikai külkeregyenleg jobb lett a vártnál s a General Motors is jelentős erősödést produkált, a New York-i mutatók közül egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni, de az is csak mindössze 0,1 százalékkal került feljebb csütörtökhöz képest. A Nasdaq és az S&P ezzel szemben esett, az előbbi 0,7, az utóbbi pedig 0,7 százalékot veszített értékéből. Az autómamut annak köszönhetően ért el több mint nyolcszázalékos többletet, hogy az egyik legjeletősebb szakszervezettel folytatott tárgyalásai alapján valószínűleg mód nyílik arra, hogy mérsékelje az egészségügyi kiadásokat.
A dollár folytatta menetelését, a már említett makroadat nyomán 1,22 alá is benézett az euróhoz mért kurzusa, de jellemzően az 1,2220–1,2250 közötti tartományban mozgott. A nap végi 1,2236-os árfolyam 0,2 százalékos erősödést jelent a csütörtökihez képest.
