A nap egyik legérdekesebb bejelentésével az új francia kormány szolgált. A Dominique de Villepin vezette kabinet ugyanis bejelentette: az államadósság csökkentésének céljából 4,53 milliárd euró értékű France Télécom-pakett piacra dobását tervezi. Ez az egykori állami telefonmonopólium 6-8 százalékát jelenti, így az állami részesedés 33-35 százalékra mérséklődik majd. A hírek szerint a 56,5 milliárd euró értékűre taksált társaság pakettjének érétkesítését a Goldman Sachs Group Inc. vezényli majd le, de több nagybank is részt vesz benne. A döntés kicsit sem nyerte meg a részvényesek tetszését: a France Télécom-részvények árfolyama több mint 2 százalékkal esett. Ugyancsak a telekomszektort érintette a Credit Suisse First Boston egyik legújabb leminősítése. Jelesül, a belga Mobistar papírjaira tett ajánlását korrigálta lefelé a neves bankház, amely egyúttal jelezte, hogy a módosítás utáni semleges minősítés is kihívásnak tűnik a cég jelenlegi helyzetében. Végül, de nem utolsósorban a Siemens szolgált „telefonos” hírrel. Lapértesülések szerint ugyanis a német mamutcég megoldja nyüglődő mobilágazatának helyzetét. A társaság Tajvan vezető mobilkészülék-gyártójával, a BenQ-val közösen alapítani tervezett cégbe szervezné ki ezt a divíziót. Bár a hírt egyik részről sem erősítették meg, a részvények 1,2 százalékkal kerültek feljebb. A felemás hírek, illetve a magas olajár nyomán gyengülő autógyárak és légicégek miatt mindenhol estek a mutatók. Az európai pénzügyi központok közül London és Párizs 0,4, a DAX 0,3 százalékkal esett.
Amerikában a Washington Mutual pénzügyi csoport és a ProLogis ingatlantársaság összesen több mint 10 milliárd dollár értékű felvásárlási bejelentéseivel indult a nap. A magas olajár itt is negatív hatást gyakorolt, ám a kereskedés derekán minimális veszteségek alapján az európainál jobb eredményt sem lehetett kizárni.
A dollárkurzus viszonylag szűk sávban tanyázott, kora este 1,2280-as szint körül mozgott, szemben a reggeli 1,2260-nal.
