BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felejthető volt a péntek

2005. június 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jó hangulat uralkodott a legnagyobb európai parketteken pénteken délelőtt. A kedvező májusi forgalmi adatokról beszámoló légitársaságok emelkedőre küldték a mutatókat. Emellett a chipgyártók segítették az indexek erősödését, miután a kilátások szerint a notebookok forgalma a vártnál nagyobb mértékben bővülhet, ami kedvező hatással lehet a cégek eredményére. Délután azonban jött a hidegzuhany, a vártnál jóval gyengébb amerikai munkaerő-piaci adat és a dráguló olaj elkedvetlenítette a befektetőket, egyre többen jelentek meg az eladói oldalon. Ennek eredményeképp Frankfurtban és Párizsban egyaránt 0,5, míg Londonban 0,1 százalékos gyengülést jegyeztek fel.
A New York-i piacok ennél vaskosabb mínuszban zártak. Kevés részvénynek sikerült többletet elérni, az S&P–500 komponenseinek több mint kétharmada veszített értékéből. Az egyik fő vesztes – 4,5 százalékos gyengüléssel – az Apple volt, a társaság ugyanis közzétette: legnépszerűbb terméke, az iPod zenelejátszó értékesítése májusban visszaesett. Az amerikai indextrió közül a Nasdaq 1,3, a Dow Jones 0,9, az S&P–500 pedig 0,7 százalékkal gyengült.
A dollár árfolyama nem változott jelentősen, jóllehet a makroadat kilengést okozott. A közzététel után a dollár euróval szembeni kurzusa 1,2340-ig szaladt, ám utána visszatért a korábbi 1,2240-es szintre.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet