BUX 139992.63 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száz forint a BIF-osztalék

2005. április 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A verseg-fenyőharaszti kastélyszállóban – saját ingatlanában – tartotta éves közgyűlését a BÉT egyetlen ingatlanfejlesztő cége. A BIF részvényesei klubszerű hangulatban, egyhangú döntésekkel fogadták el a tavalyi mérleget és döntöttek a részvényenként 100 forintos osztalék kifizetéséről. (A konszolidált eredmény 103 millió forint, vagyis kevesebb, mint a 258 milliós osztalék.) A kifizetés kezdőnapja június 2.
A közgyűlés napirendjén személyi kérdések is szerepeltek. Eredetileg két fb-tagot választott volna a közgyűlés, de a rendezvényt az elnöklő Ungár András indítványára Fáy Margit fb-taggá választását követően felfüggesztették. Kiderült, hogy a második fb-tagjelölt, Simor András, a BÉT volt elnöke nem kapta még meg munkáltatója, a Deloitte jóváhagyás a tisztség elfogadásához, ezért a BIF-közgyűlés május végén folytatódik. Simor várható megválasztását megfigyelők azzal magyarázzák, hogy a jövőben a BIF életében minden bizonnyal felértékelődik a tőzsdei jelenlét szerepe, és ezzel talán a likviditás hőn áhított növekedése is bekövetkezhet.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet