BUX 138714.03 -0,56 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyalt a Richter

2004. augusztus 10. kedd, 20:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kedden javult a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, egy hete először a pozitív tartományban zárt a BUX. Átlagos, 6,7 milliárdos forgalom mellett az irányadó index közel 26 pontot erősödve, 11 415 ponton állt meg a nap végén. A mutató javulása nagyban köszönhető a gyógyszercégek jó teljesítményének. A nap nyertesének számító Richter a zárás előtti pillanatokban közel 200 forintos ugrással átlépte a húszezer forintos határt, és végül 3,9 százalékos drágulást produkálva 20 095 forinton vonult le a parkettről. A negyedéves adataival ma előrukkoló Egis is jó teljesítményt nyújtott, a papír 8975 forinton forgott utoljára, ami 280 forinttal magasabb, mint a hétfői záróár.
A többi blue chip, ha nem is nagymértékben, de mind veszített az értékéből. A legrosszabbul most is a Matáv járt, a távközlési papír háromnegyed százalékot gyengülve 799 forintra esett. A Mol a kimagasló eredményre vonatkozó várakozások ellenére 30 forinttal csökkent, az utolsó tranzakciót 8470 forinton kötötték. Szokás szerint az OTP részvényeivel bonyolították messze a legnagyobb forgalmat, tegnap éppen 3,7 milliárdot. A pénzintézet papírja a nap nagy részében 4070 körül stagnált, és ezen az áron is fejeződött be vele a kereskedés, ami 0,7 százalékos értékvesztést jelent.
A kicsik piacán a vártnál jobb eredményeket közzétevő FHB 1,6 százalékkal 8845 forintra emelkedett. A ma publikáló Synergonnal szemben viszont a befektetők szkeptikusak voltak, a rendszerinformatikai cég részvénye a nap vesztese volt, kurzusa 2,3 százalékot esve 378 forinton zárt.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet