A nagytulajdonosok közti megegyezéssel békésebbé válhatnak a Zalakerámia-közgyűlések is, legalábbis erre utal a cég pénteken tartott részvényesi találkozója. Gyakorlatilag az összes érdemben tárgyalt ügyben 100 százalékos többséggel fogadták el a tulajdonosok az igazgatóság előterjesztéseit. Az alapszabály módosításán túl - amelyet alapvetően annak a változó jogszabályi környezethez való igazítása indokolt - döntöttek a Zalakerámia-papírok dematerializációjáról is - mondta Hanzel István vezérigazgató a NAPI Gazdaságnak. A dematerializációt szeptember 30-a után kezdi meg a cég. Az időpont nyilván nem véletlen, hiszen elvileg eddig kellene létrejönnie az adásvételnek az ÁÉB és a Lasselsberger között a bank 50,11 százalékos részvénycsomagjáról. Az igazgatóság egyelőre változatlan maradt, az erre vonatkozó napirendi pontokban előterjesztés hiányában nem döntöttek a nagyrészvényesek, s a Lasselsberger indítványának visszavonása nyomán nem tárgyaltak a tavaly december óta tartott igazgatósági ülések jegyzőkönyveinek nyilvánosságra hozataláról sem.
Márton Péter, a Zalakerámia igazgatósági tagja, a Lasselsberger Hungária Kft. ügyvezető igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta: egyelőre a szeptember 30-i határidővel lezáruló tranzakcióra koncentrálnak. Arról, hogy a Zalakerámiát a továbbiakban tőzsdei cégként képzelik-e el, egyelőre nem kívánt közelebbit elárulni.
