Az OMV pénteken megvette a román olajóriás, a Petrom 51 százalékát mintegy 1,5 milliárd euróért. A román költségvetés egyik legnagyobb befizetőjének első 33 százalékáért 669 milliót fizetett az osztrák olajcég, és további 723-855 millió eurót adott azért, hogy részesedését többségire növelje, sőt magára vállalta a Petrom 292 milliós külső adósságát is. A tranzakció az OMV történetében az eddigi legnagyobb külföldi beruházás, és amennyiben a rövidesen rendkívüli ülést tartó román országgyűlés is jóváhagyja a vételt, Ausztria válik Románia első számú külföldi beruházójává.
