BUX 138793.44 -0,5 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OMV többséget szerzett a Petromban

2004. július 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OMV pénteken megvette a román olajóriás, a Petrom 51 százalékát mintegy 1,5 milliárd euróért. A román költségvetés egyik legnagyobb befizetőjének első 33 százalékáért 669 milliót fizetett az osztrák olajcég, és további 723-855 millió eurót adott azért, hogy részesedését többségire növelje, sőt magára vállalta a Petrom 292 milliós külső adósságát is. A tranzakció az OMV történetében az eddigi legnagyobb külföldi beruházás, és amennyiben a rövidesen rendkívüli ülést tartó román országgyűlés is jóváhagyja a vételt, Ausztria válik Románia első számú külföldi beruházójává.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet