Az egyelőre sikertelen kiszorítási kísérlet után változatlanok az E.ON Hungária Rt. tervei a három áramszolgáltató cég jövőjével kapcsolatban. A három E.ON-cég, az E.ON Titász, az E.ON Dédász és az E.ON Édász igazgatóságai szeptember 9-re közgyűléseket hívtak össze, melyek egyetlen napirendi pontja az „A” sorozatú törzsrészvények tőzsdei kivezetéséről szóló döntés lesz. A fő tulajdonos szavazataival így ősszel vélhetően el fognak tűnni a BÉT-en átmeneti vendégként jelen lévő E.ON-cégek. (Az anyavállalat E.ON AG részvényeit persze továbbra is jegyzik majd a nagy nemzetközi tőzsdéken.) A kiszorítás problémáját ugyanakkor a kivezetés nem fogja megoldani, abban várhatóan a jogerős bírói végzésekig nem lesz döntés. A tőzsdei kivezetéshez – értelmezésünk szerint – az E.ON-nak tőzsdei ajánlatot kell majd tennie a BÉT Bevezetési és Forgalomban Tartási Szabályzata Alapján, s az ezekben kínált vételár nem lehet alacsonyabb a nyilvános ajánlatokban kínált összegnél. Így az Édász-, a Dédász- és a Titász-részvényesek kivezetési döntés esetén várhatóan ismét felajánlhatják majd papírjaikat, 13 093, 10 346 és 10 433 forintért.
A részvények visszaengedése a tőzsdei kereskedésbe nem dobta meg a forgalmat; a Dédászra egyáltalán nem született kötés, míg Titászból mindössze 30 darab cserélt gazdát. Érdekes módon az Édász árát magasan az ajánlati ár fölé hajtotta egy vevő, a papírt 13 840 forinton az emelkedés miatt átmenetileg fel is kellett függeszteni.
