BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnne az E.ON a BÉT-ről

A sikertelen kiszorítási kísérletet követően közgyűlési döntéssel szeretné a tőzsdéről eltüntetni három áramszolgáltatóját az E.ON.

2004. július 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyelőre sikertelen kiszorítási kísérlet után változatlanok az E.ON Hungária Rt. tervei a három áramszolgáltató cég jövőjével kapcsolatban. A három E.ON-cég, az E.ON Titász, az E.ON Dédász és az E.ON Édász igazgatóságai szeptember 9-re közgyűléseket hívtak össze, melyek egyetlen napirendi pontja az „A” sorozatú törzsrészvények tőzsdei kivezetéséről szóló döntés lesz. A fő tulajdonos szavazataival így ősszel vélhetően el fognak tűnni a BÉT-en átmeneti vendégként jelen lévő E.ON-cégek. (Az anyavállalat E.ON AG részvényeit persze továbbra is jegyzik majd a nagy nemzetközi tőzsdéken.) A kiszorítás problémáját ugyanakkor a kivezetés nem fogja megoldani, abban várhatóan a jogerős bírói végzésekig nem lesz döntés. A tőzsdei kivezetéshez – értelmezésünk szerint – az E.ON-nak tőzsdei ajánlatot kell majd tennie a BÉT Bevezetési és Forgalomban Tartási Szabályzata Alapján, s az ezekben kínált vételár nem lehet alacsonyabb a nyilvános ajánlatokban kínált összegnél. Így az Édász-, a Dédász- és a Titász-részvényesek kivezetési döntés esetén várhatóan ismét felajánlhatják majd papírjaikat, 13 093, 10 346 és 10 433 forintért.
A részvények visszaengedése a tőzsdei kereskedésbe nem dobta meg a forgalmat; a Dédászra egyáltalán nem született kötés, míg Titászból mindössze 30 darab cserélt gazdát. Érdekes módon az Édász árát magasan az ajánlati ár fölé hajtotta egy vevő, a papírt 13 840 forinton az emelkedés miatt átmenetileg fel is kellett függeszteni.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet