BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az igazgatóságnak tetszik az EHEP-ajánlat

2004. július 2. péntek, 17:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Első Hazai Energiaportfólió Rt. igazgatósága a részvényesek számára elfogadásra javasolja az Agrárportfólió Rt. által tett nyilvános vételi ajánlatot - derül ki a közzétett igazgatósági véleményből. Az egyik legkevésbé likvid tőzsdei részvénnyel büszkélkedő cég vezetői nem is a 66 forintos ár miatt - ami kevesebb, mint az egy részvényre jutó saját tőke tizede - gondolják úgy, hogy helyesen teszi az a kistulajdonos, aki kiszáll a cégből, hanem a számlavezetési díjak miatt. Az indoklás szerint ugyanis érdemes megfontolni, hogy tőzsdei vételi ajánlatok hiányában nehezen adhatók el a papírok (az elmúlt fél évben mindössze két üzlet született rájuk.)
A vételi ajánlattal az igazgatóság szerint kedvező alkalom nyílik a részvények eladására, mivel a tulajdonos megszabadul a számlavezetési díj terhe alól - ami éves szinten elérheti a 10 ezer forintot -, s jutalékot sem kell fizetni a brókercégnek. Az EHEP igazgatósága - sok más vezető testülethez hasonlóan - sem érezte szükségét annak, hogy az ajánlatot független szakértővel véleményeztesse, igaz, arra sem pazaroltak igazán sok energiát, hogy kifejtsék, a 66 forintos ár mennyire tükrözi a cég értékét. Az ajánlatot június 24-én nyújtották be a felügyeletnek jóváhagyásra, a PSZÁF-nek így a héten kell döntenie a sorsáról.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet