A Globus Rt. igazgatósága a tavaszi közgyűlési felhatalmazás alapján döntött az alaptőke – legfeljebb 10 százalékos – felemeléséről. Ennek megfelelően a társaság jegyzett tőkéje maximum 248 408 500 forinttal emelkedik, ehhez legfeljebb 993 664 darab új részvényt bocsátanak ki, zárt körben (a Globus-papírok 250 forintos névértékűek). Az alaptőke-emelésre a bónuszrészvényprogram miatt van szükség, az ősz során ugyanis minden 10 papír után a tulajdonosa egy újabbat kap.
A bónuszrészvényosztást a tavalyi év után elmaradt osztalékfizetésért „kárpótlásul” terjesztette elő a menedzsment a tavaszi közgyűlésen. Az akkori indoklás szerint erre azért volt szükség, mert idén az uniós csatlakozással a szokásosnál több forrást kötnek le a csoportnál a fejlesztések. A közgyűlési döntés alapján szeptember 30. lesz a fordulónap, az ezen a napon legalább 10 részvényt birtokló tulajdonosok kaphatnak majd az új papírokból. A végleges alaptőke-emelés nagyságát és a kibocsátandó papírok darabszámát az igazgatóság október 15-én határozza meg. A végleges mennyiség a tört számú részvények miatt – nyilván nem mindenki rendelkezik nullára végződő darabszámú papírral – várhatóan kisebb lesz majd az előzetes határozatban szereplő 10 százaléknál.
Az alaptőke-emeléssel a részvényesekhez kerülő, s így potenciális eladási nyomást jelentő közel egymillió darab papírra a keresletet is igyekszik megteremteni a konzervcég menedzsmentje. Legutóbbi bejelentésük szerint az Erste Befektetési Rt. szervezésében ősszel nemzetközi road-show-n népszerűsítik külföldi befektetők körében a cég részvényeit (NAPI Gazdaság, 2004. június 28., 7. és 8. oldal.)
