BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Tebész szerint az E.ON összekeverte a jogszabályokat

2004. július 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) tegnap újabb levélben fordult az E.ON Hungária, a Dédász, az Édász és a Titász igazgatóságához. Ebben felhívja a figyelmet arra, hogy a korábbi közleményeik kijavítására kiadott újabb közlemény még mindig hibás, mert tartalmazza a kiszorítás lehetőségét a három áramszolgáltató cég esetében. A szövetség szerint a kiszorítás ebben az esetben nem lehetséges.
Ugyanakkor Dióslaki Gábor, a szövetség elnöke szerint az E.ON Hungária közleménye összekever két jogszabályi helyet, amelyek a kisrészvényesek és a 90 százalék fölötti tulajdonnal rendelkező nagyrészvényes jogait írja le az ajánlat után. A kisrészvényeseknek ugyanis szerinte eladási joguk van a jelen helyzetben, a nagyrészvényesnek viszont nincsen vételi joga. A TEBÉSZ kéri az igazgatóságokat, vonják vissza a fel nem ajánlott részvények érvénytelenítéséről szóló határozataikat jogalap hiányában, ha nem, bíróságon támadná meg azokat. Kéri az igazgatóságokat arra is, vonják vissza a részvényeknek a Budapesti Értéktőzsdéről való kivezetési kérelmét is.
A Titász, az Édász és a Dédász eközben nevet változtatott, a három cég a tavaszi közgyűlési határozatoknak megfelelően ezentúl megkapja az E.ON előtagot. A Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatói határozata alapján így a terméklista is módosul a cégnevek új előtagjának megfelelően.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet