A Keler Rt. pénteki közleménye szerint a peres eljárások lezárultáig nem hajtja végre a Édász Rt.-részvények érvénytelenítését. A Fővárosi Bíróságon megindult eljárás befejezésekor az ott született döntésnek megfelelően fog eljárni az elszámolóház. A másik két E.ON-os áramszolgáltató cég, a Dédász és a Titász esetében a határidőig az ajánlattevőnek át nem transzferált részvényeket csak azután tudja érvényteleníteni az elszámolóház, miután a számlavezetők értesítik a törlésről.
Az E.ON egy korábbi közleménye alapján úgy véli, mindhárom cég esetében megilleti a kiszorítás joga. Ráadásul szerinte a Fővárosi Bíróságon indult eljárás, amely az Édász-ajánlatot jóváhagyó felügyeleti határozatot támadta meg, nincs befolyással a vitatott vételi jog gyakorlására, ahhoz ugyanis nincs szükség a PSZÁF jóváhagyására.
