BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Édászt egyelőre nem törli a Keler

2004. június 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Keler Rt. pénteki közleménye szerint a peres eljárások lezárultáig nem hajtja végre a Édász Rt.-részvények érvénytelenítését. A Fővárosi Bíróságon megindult eljárás befejezésekor az ott született döntésnek megfelelően fog eljárni az elszámolóház. A másik két E.ON-os áramszolgáltató cég, a Dédász és a Titász esetében a határidőig az ajánlattevőnek át nem transzferált részvényeket csak azután tudja érvényteleníteni az elszámolóház, miután a számlavezetők értesítik a törlésről.
Az E.ON egy korábbi közleménye alapján úgy véli, mindhárom cég esetében megilleti a kiszorítás joga. Ráadásul szerinte a Fővárosi Bíróságon indult eljárás, amely az Édász-ajánlatot jóváhagyó felügyeleti határozatot támadta meg, nincs befolyással a vitatott vételi jog gyakorlására, ahhoz ugyanis nincs szükség a PSZÁF jóváhagyására.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet