BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Győr Rábát adott a stadionért

A győri önkormányzat 4,01 százaléknyi Rába-részvényt adott a Quaestornak a stadionrekonstrukciós munkálatok fejében. A gépipari cég legnagyobb tulajdonosává így az EBRD és a malajziai DBR Hocim lépett elő.

2004. június 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lemondott a Rába legnagyobb tulajdonosa megtisztelő címről a győri önkormányzat, a cég bejelentése szerint ugyanis a város kötelezettségátvállalás fejében átadott 4,01 százaléknyi részvénypakettet a Quaestor Rt.-nek. A tranzakció pontos értéke nem ismert, azonban a Kisalföld című lap tudósítása szerint a részvényeket mintegy félmilliárd forint értékben számítják be a győri ETO-stadion felújítási munkálatai során. A Quaestor – amely egyben a stadion tulajdonosa is, miután 2001-ben megvásárolta azt a Rábától – a részvények mellett a sporttárcától is kap 900 millió forint támogatást a júniusban kezdődő rekonstrukciós munkálatokhoz. Az összesen 3,4 milliárd forint értékű beruházásból a lap szerint nagyjából 2 milliárd jut a Quaestorra, így, mivel az állami támogatás nagysága nem éri el az 50 százalékot, a beruházáshoz nem kell majd közbeszerzési eljárást lefolytatni. A Kisalföld számaiból kiindulva (540 ezer darab részvény 500 millió forintért) a Quaestor 926 forintos árfolyamon számíthatta be a Rába-részvényeket a tranzakcióban, ez a jelenlegi tőzsdei árfolyamot mintegy 20 százalékkal haladja meg. A tranzakcióval a Rába negyedéves jelentéséből kiindulva az EBRD és a maláj DRB Hicom Group vált a legnagyobb tulajdonossá, mindkettejüknek 1 millió 462 ezer részvénye van, azaz 10,85 százalékos tulajdonosai a győri cégnek.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet