Pénteken közzétették a csütörtökön lezárult, a Dédászra, az Édászra és a Titászra tett nyilvános vételi ajánlatok eredményét. A Titász-részvényekért ajánlott 10 433 forintot - amely megegyezik az egy részvényre jutó saját tőke összegével - összesen 164 317 részvény tulajdonosa fogadta el, az ajánlatba beadott 4,81 százaléknyi papírral az E.ON befolyása 97,2 százalékra nőtt. A Dédász esetében 67 445 darab papír került felajánlásra 10 346 forintos áron, ezzel a 2,26 százalékkal 94,68 százalékos az E.ON részesedése. Az Édásznál 45 898 darabbal 98,57 százalékra nőtt az E.ON tulajdonhányada. Mivel mindhárom cég esetében 90 százalék feletti lett az E.ON részesedése, ezért vélhetően kezdeményezni fogja a kiszorítást,
Ugyanakkor nem lenne meglepő, ha a cég nem minden részvényese értene ezzel egyet. Az E.ON befolyása már az ajánlat előtt is 90 százalék felett volt, s egyes jogértelmezések szerint ebben az esetben nem lehetséges a kisebbségi részvényesek kiszorítása.
Az ajánlatok közül egyébként a Dédászra és a Titászra tett volt kötelező nyilvános ajánlat, az Édász esetében önkéntes ajánlat futott. Ennek oka, hogy a régi értékpapírtörvény take-over szabályozást szigorító módosítása óta az Édászra 2002-ben az E.ON már tett egy nyilvános vételi ajánlatot, amikor a francia EdF-től megvásárolta annak többségi pakettjét.
A kiszorításról egyébként az ajánlat lezárultát követő 7 napon belül tájékoztat az E.ON, tehát elvileg szerdáig közlemény fog megjelenni ennek pontos körülményeiről.
