A három E.On-tulajdonú áramszolgáltató tegnap bejelentette, hogy a dematerializáció során át nem cserélt részvényeik helyett kibocsátott új részvényeket odaadják a nyilvános vételi ajánlatban az E.On Hungária Rt.-nek. Az év elején lezárult „anyagtalanítás” után a cégek még azt közölték, hogy a részvényeket hat hónapon belül befektetési szolgáltató közreműködésével értékesítik a Budapesti Értéktőzsdén. Az ajánlat megjelenése után azonban az új megoldás vélhetően vonzóbb alternatívát jelentett. Így az át nem cserélt részvényeikért a Titász-részvényesek 10 433, az Édász-tulajdonosok 13 093, míg a Dédász-papírt birtoklók 10 346 forintot kérhetnek majd.
