Tegnap minden előzetes figyelmeztetés nélkül beköszöntött az uborkaszezon a Budapesti Értéktőzsdére, a kereskedés elképesztően alacsony érdeklődés mellett zajlott. A prompt piaci részvényforgalom nem érte el a 3,7 milliárd forintot sem, a blue chipek közül egyedül az OTP-é volt képes meghaladni az egymilliárd forintot. A BUX index - miután 100 pont közeli mínuszban is járt - végül 38 pontos emelkedéssel, 11 136 ponton zárt.
Az OTP 4133 forinton fejezte be, majdnem ott, ahol szerdán, a kereskedése viszonylag kiegyensúlyozott volt, 4080 és 4150 forint között mozgott a nap folyamán. A Matáv volt ezúttal az indexet fölfelé húzó blue chip. A távközlési részvény 785 forinton érte el napi minimumát, és fél ötkor már 805 forintot ért. Kevesebb mint 50 ezer darab Mol fordult meg a csütörtöki kereskedésben. Az olajpapír esett rendesen, a nap végére közel egy százalékkal értékelődött le. A Richter és az Egis forgalma is alacsony volt, viszont az árfolyamuk emelkedett.
Estek az E.ON-tulajdonú áramszolgáltatók, persze nem véletlenül, hiszen lekerült róluk az osztalékszelvény. Az Édász 6,51, a Titász 8,22, a Dédász 8,17 százalékkal lett olcsóbb. Kis tételű vétellel nagyot ugrott az immár eléggé illikvid NABI árfolyama, a buszgyártó papírjai 890 forintig száguldottak, ami 4,7 százalékkal magasabb a szerdai záróárnál.
