A többi nyilvános társasághoz hasonlóan a Rába és a Csepel Holding is még az idén dematerializálja részvényeit. A társaságok bejelentése szerint a két gépipari cég közül a Rába lesz előbb kész a feladattal, a győri társaság részvényeseinek június elejétől július végéig kell fizikai formában birtokolt részvényeiket benyújtaniuk az átalakításra. Persze ez az aktus csak jelképes, hiszen a Rába-részvények kevesebb, mint egytized százaléka van fizikai formában külső kezekben, a többi összevont címletekben hever a Kelernél. (A cserére történő szabályszerű benyújtáshoz értékpapírszámlával is kell rendelkezzen a részvényes.) A Rába-papírok átalakításának fordulónapja augusztus 2. lesz. Ennél később kezdődik a Csepel Holding részvényeinek cseréje, a szerszámgépipari cég tulajdonosainak szeptember 1. és november 10. között kell fizikai papírjaik Kelerbe szállításáról gondoskodniuk. A kisebbik társaságnál az akciónak nagyobb jelentősége van, becslések szerint ugyanis a Kelernél letétben nem lévő papírok aránya itt az alaptőkére vetítve meghaladhatja a 30 százalékot is. A határidőben be nem nyújtott papírok helyett kibocsátandó új részvényeket mindkét cég befektetési szolgáltató közreműködésével, a csere lezárultát követő 6 hónapon belül értékesíti, a Csepel Holding tőzsdei aukció formájában.
