Eséssel zárta a tegnapi kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX annak ellenére csökkent közel 120 ponttal előző napi záróértékéhez képest, hogy a veszteséges nyitást követően délre már úgy látszott, magához tér a vezető részvények árfolyama. A visszahúzó erő a délután folyamán egyértelműen a Richter volt, a független gyártó részvényei délben még egy százalék körüli veszteségüket zárásra 5 százalék feletti mínuszra hizlalták, az utolsó kötésben régen nem látott mélységben, 18 900 forinton cseréltek gazdát a gyógyszergyári részvények. A gyógyszerbessz nem kerülte el a „kistestvért” sem, a várakozásoktól nem igazán eltérő adatok tegnap csak 1,8 százalékos esésre voltak elegendőek az Egisnél. A Mol kurzusa is lefelé mozdult el a mai gyorsjelentés közzététele előtt, az olajpapírt 7710 forinton adták a nap végén. A szintén ma jelentő OTP minimálisan felfelé korrigált, a napközben 3699 és 3815 forint között ingadozó árfolyam végül 3710 forinton állapodott meg. Az osztalékfizetés előtt hatalmas – 2,1 milliárd forintos – forgalom mellett lefelé mozdult a Démász ára, az áramszolgáltató egy százalékkal lett olcsóbb. Közel 4 százalékkal, 1573 forintig drágult a Graphisoft, s felfelé tartott a Pannonplast is.
