BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felvehetik az osztalékot az E.ON-társbérlők

2004. május 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyorsan megoldódott az E.ON Hungária Rt. mellett a három áramszolgáltató társaságban tulajdonos kisebbségi részvényesek problémája. A Dédász, az Édász és a Titász igazgatósága pénteken tette közzé, hogy – tekintettel a jelenleg a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének jóváhagyására váró nyilvános vételi ajánlatokra – a korábban közöltnél előbb tájékoztatnak a tavalyi év után járó osztalékok kifizetésének kezdő időpontjáról. Mindhárom cég június 8-án kezdi kifizetni a részvényeseket, s az lesz jogosult az osztalékra, aki június elsején a Keler szerint tulajdonosa az adott papírnak. A tőzsdén így május 26-a lesz a fordulónap. Mivel a felügyelet még nem hagyta jóvá a vételi ajánlatokat, így azok lezárulta, s a kiszorítási eljárás elindulása előtt pénzükhöz juthatnak a részvényesek.
Ugyanakkor a kiszorítás problémája ezzel nem oldódott meg, mivel a múlt héten a felügyeletnek bejelentést tevő kisebbségi részvényes (NAPI Gazdaság, 2004. május 6., 11. és 12. oldal) az ajánlatokban az osztalékfizetés mellett ezt is kifogásolta. Álláspontja szerint ugyanis az ajánlattevő E.ON Hungária nem jogosult a kiszorítási eljárásra, mivel mindhárom cég esetében fennálló 90 százalékos befolyását nem a vételi ajánlattal szerzi, hanem már előtte átlépte ezt a határt. Így könnyen lehet, hogy kiszorítás esetén per lesz a dologból.
A magyar piac történetében tudomásunk szerint eddig egyszer indult peres eljárás a kiszorítás miatt, azonban ott nem dőlt el semmi, mivel a felperes kisebbségi részvényes visszavonta keresetét.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet