A bíróság tegnap délelőtt három órán keresztül tárgyalta a TEBÉSZ (Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége) közigazgatási perét, melyet a PSZÁF-fel szemben indított, amiért a felügyelet mindössze egymillió forintra büntette az Amstel Rt.-t a befolyásszerzésre vonatkozó hatályos előírások megsértése miatt. A bíróság a tárgyalást már az elejétől kezdve zártnak minősítette, így Dióslaki Gábor, a TEBÉSZ elnöke a részletekről nem nyilatkozhatott a NAPI Online-nak. A tárgyalás június 23-án folytatódik, május hatodikán azonban újra ringbe lépnek az ellenfelek, ezúttal a vételi ajánlat jóváhagyása tárgyában indított kereset okán.
