Elégedetlenségének adott hangot néhány részvényes az Első Hazai Energia-Portfólió Rt. tegnapi közgyűlésén. A tavalyi éves beszámoló és a vezető tisztségviselők megválasztása után a társaságban tulajdonos önkormányzatok közül Duanújváros, Dunakiliti és Bezenye képviselője is jelezte, hogy nem nagyon szeretnének továbbra is a vállalkozás részvényesei maradni. Amint a közgyűlés jegyzőkönyvéből kiderül, úgy gondolják, hogy a társaság 1996 óta nem tudta teljesíteni az alapításakor kitűzött célokat. Ezért kezdeményezték, hogy az igazgatóság haladéktalanul tárgyaljon az EHEP végelszámolással történő megszüntetéséről vagy – ahogy azt Bezenye önkormányzatának képviselője felvetette – saját részvények vásárlásáról. A közgyűlés a javaslatot elfogadta.
