BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfújták a korrekciót

2004. április 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korrekció heves korrekciója zajlott tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, a néhány napos eladási hullámnak délután már nyomát sem látták a befektetők. A BUX index kora délután az addigi toporgás után heves emelkedésbe kezdett, s fél ötkor már 11 534 ponton állt, ami 300 pontos (2,7 százalékos) emelkedést jelent a hétfői záráshoz képest.
A piac alaposan rácáfolt azokra a véleményekre, amelyek szerint a likvidebb részvényeknek kisebb a volatilitása - az OTP kereskedése ennek pont az ellenkezőjét mutatta az elmúlt napokban. A papírt néhány nap leforgása alatt döngölték az eddigi heves emelkedéstől megrettent eladók a 4000 forintos szint alá, ám tegnap alig néhány óra alatt 4170 forint fölé emelkedett árfolyama, ami 5,7 százalékkal haladja meg a hétfői záróárat. A bankpapír 8,6 milliárdos forgalma mellett a Richter piaca volt még élénk, s bár a gyógyszercég részvényei is erősen ingadoztak napközben - 21 500 és 23 000 forinton is született rájuk kötés -, 22 710 forintos utolsó áruk szerény, kevesebb mint egyszázalékos változást tükröz. A jelek szerint az OTP-hez hasonlóan egyelőre kiürült a Mol-eladók bukszája: az olajpapír, miután délelőtt elérte a 7615 forintos minimumszintet, zárásra 7795 forintig kapaszkodott fel. A Matáv is felfelé mozdult, a távközlési papírt 935 forinton vették záráskor.
Magához tért a jelzálogbank is, az FHB részvényei a hétfői zuhanást követően tegnap 3,5 százalékos pozitív korrekciót mutattak be. Szokatlanul „magas” (8 millió forintos) forgalom mellett 8 százalékkal drágultak a Forrás törzsrészvényei.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet