A hét többi kereskedési napjához hasonlóan élénken pezsgett a piac pénteken is Pesten. A Budapesti Értéktőzsde hivatalos indexe 22,7 milliárd forintos forgalom mellett több, mint 150 pontos eséssel búcsúztatta a hetet. Az 1,3 százalékos csökkenés ugyan a hét többi napján megélt változásokhoz képest nem tűnik jelentősnek, azonban a parkett élénkségét mutatja, hogy a vezető papírok meglehetősen szélsőséges áralakulásának eredőjeként alakult ki a mérsékeltebb csökkenés.
Néhány nagyobb befektető a jelek szerint a kivonulást választotta OTP-pozícióiból, ennek megfelelően közel 6 százalékkal zuhant a bank papírjainak árfolyama. A 4340 forinton nyitó OTP napközben 4055 forinton is járt, utolsó ára 4081 forint lett. Eközben a piac megtalálta a gyógyszerszektort, a kormánnyal való árvita miatt az utóbbi időben igencsak gyengén szereplő gyártók papírjai pénteken hirtelen elszálltak. A Richter 7,1 milliárd forintos forgalom mellett 7,1 százalékkal, 22 400 forintig drágult, az Egis 4,4 százalékkal került feljebb, záróára 9500 forint lett.
A Mol a nap első felében egy kötés erejéig megnézte magának a 8000 forintos történelmi szintet, innen azonban lefelé vezetett útja, s fél ötkor már csak 7850 forinton vették. A Matáv is osztozott az inkább borongós, mint optimista hangulatban: a távközlési cég részvényei 1,7 százalékkal értékelődtek le.
