BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átalakulhat a NABI igazgatósága

2004. április 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Részvényesi indítványra új napirendi pontokat vett fel az április 27-én tartandó rendes éves közgyűlésének témái közé a NABI Rt. igazgatósága. Eszerint a találkozón döntenek majd igazgatósági tagok visszahívásáról, s a vezető testület jogosítványait is szűkítenék. Az új napirendi pont szövege szerint visszavonnák az igazgatóság alaptőke-emelési jogosítványát, s ennek megfelelően módosítanák a társaság alapszabályát is.
A NABI-nál kérdésünkre nem kívánták elárulni, melyik részvényes javasolta az új napirendi pontokat. Ugyanakkor jelenleg egy 10 százaléknál nagyobb részvényhányaddal rendelkező tulajdonosa van a buszgyártó társaságnak, így valószínűleg az Első Magyar Alap lehetett a kiegészítést kezdeményező jogi személy. A NABI alapszabálya jelenleg meglehetősen nagy mozgásteret ad az igazgatóságnak az alaptőke-emelés tekintetében. Saját hatáskörben 2002. szeptember 16-tól évente 25 százalékkal van jogosultsága emelni, a felhatalmazás 2007 szeptemberéig érvényes.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet