BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Audittal hízott a NABI vesztesége

2004. március 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Másfél évvel korábban még a társaság jövőben megváltozó osztalékpolitikájának lehetőségéről – nevezetesen osztalékfizetésről – számolt be a részvényeseknek Róna Péter a NABI elnöke, erre az idén még bizonyosan nem kerül sor. A társaság tavaly 15,7 millió dollár veszteséget termelt gyorsjelentése szerint, azonban a közgyűlési meghívóban megjelent adatok ennél is magasabb, 16,8 millió dolláros tavalyi mínuszról szólnak. A romlás az előzetes adatokhoz képest operatív szinten következhetett be, a bruttó fedezet is nagyjából ennyivel – egymillió dollárral – alacsonyabb a gyorsjelentésben közöltnél.
A közgyűlés dönt a módosított vezetői részvényprogram jóváhagyásáról is. A menedzsmentopció átalakítása viszonylag érthető igény a társaság vezetése részéről, a gyorsjelentésben leírtak szerint ugyanis az opciók és warrantok lehívási ára közül a legalacsonyabb is 2504 forintra szól, de 2006. január 31-i dátummal akad köztük például 5446 forintra szóló is. Vélhetően a társaság részvényesei és menedzsmentje egyaránt boldog lenne, ha ez utóbbit lehívnák.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet