BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol 7-9 milliárd koronát ajánlott

2004. január 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh Unipetrol vegyipari holding privatizálása szinte bizonyosan késik legalább egy hónapot. A tenderen induló résztvevők közül a győztest csak április végén választják ki, sőt néhány érdeklődő még további haladékot is kér, hogy több ideje legyen konzorciumok létrehozására - közölte Michal Mejstrík, az EEIP privatizációs tanácsadó igazgatója a szlovák SITA hírügynökséggel kedden.
Pavel Kuta, a tárcaközi privatizációs bizottság elnöke szintén úgy véli, gyakorlatilag biztosra vehető a csúszás, bár erre még a kormánynak is rá kell bólintania. A tárcaközi bizottság január 22-én állítja össze a tenderen szereplők short listjét. A három privatizációs tanácsadó, a McKinsey, a WestLB és az EEIP egyöntetűen mind a hat, versenyben lévő társaságot a további fordulóba ajánlja. Pavel Kuta közölte: azt szeretné elérni, hogy a legnagyobb összeget kínáló cég szerezze meg az Unipetrol 63 százalékát.
A legmagasabb vételárat állítólag a kazah KazMunaiGaz, a német Deutsche Bank és a Vitol kereskedelmi cég által alkotott konzorcium ajánlotta, irányáruk 9 és 16 milliárd cseh korona között mozog. A kiszivárgott hírek szerint a második helyen a Royal Dutch Shell áll, 11-13 milliárdos ajánlattal, az orosz Tatnyefty olajtársaság 9-11 milliárd koronát, a Penta szlovák-cseh pénzügyi csoport 10 milliárdot, a lengyel PKN Orlen 9-10 milliárdot, a Mol pedig 7-9 milliárd koronát kínált. Január 12-én hét cég tett előzetes ajánlatot az Unipetrolra, ám a kanadai Norex Petroleum társaságot a privatizációs bizottság kizárta a második fordulóból.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet