A magyar olajvállalat a Gaz de France-nak adta el a még a kezében lévő 35,46 százalékos Égáz- és 27,18 százalékos Dégáz-pakettet. A társaság csupán az ügylet együttes vételárát tette közzé, ami 11,75 milliárd forint. Ez az ár láthatóan a részvényeknek a társaság könyveiben szereplő értékéhez igazodott, ami - szintén a két részesedés együtt - 11,63 milliárd forint volt. A Mol könyv szerinti nyeresége tehát minimális összeg lehet, alig 120 millió forint körül alakul, igaz, a részvények után az elmúlt években vélhetően számottevő összegű osztalékot is kapott a cég.
A francia fő tulajdonossal több mint öt éve fennálló közös tulajdonosi viszony a regionális gázszolgáltatókban a Mol divesztíciós programjának esett áldozatul. A magyar olajtársaság már tavaly is sorban értékesítette a különböző regionális gázszolgáltatókban meglévő kisebbségi részesedéseit, sőt eladta a Tigáznak a saját többségi tulajdonában lévő kis gázszolgáltatóit is (utóbbiakat mintegy 8 milliárdos könyv szerinti nyereséggel). A mostani ügylet a Gaz de France-szal vélhetően egy hosszú alku eredménye. A francia tulajdonos már négy évvel ezelőtt nyilvánosságra hozott egy tervet a két gázcég egyesítéséről. Ezt akkor a Mol kisebbségi részvényesként vélhetően meghiúsította, legalábbis erre lehet következtetni abból, hogy az akkori sajtónyilatkozatok ellenére - amelyek valójában szinte kész tényként kezelték a tranzakciót - az egyesülésre a mai napig nem került sor (viszont ennek mostantól vélhetően már nem lesz akadálya).
