BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyalt a Graphisoft

2004. január 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kellemes napja lehetett tegnap a Budapesti Értéktőzsdén forgó blue chipek tulajdonosainak, egy híján mindegyik papír árfolyama 1 százalékot meghaladó mértékben emelkedett. Az index ennek hatására 124 ponttal erősödött, a forgalom pedig megközelítette a tízmilliárd forintot.
A legjobban a Matáv-piac élénkült meg, a telefontársaság részvényei közel négymilliárd forint értékben cseréltek gazdát. Az árfolyam eközben több mint két százalékkal erősödött.
Tovább folytatódott az OTP árfolyamának emelkedése is, a Matávéhoz hasonlóan nagy forgalom mellett. Szerényebb emelkedést produkált viszont a Richter, ám ez is elég volt ahhoz, hogy a legnagyobb magyar gyógyszergyár részvényének ára újra elérje a 25 ezer forintos szintet. Egyedül a Mol nem vette ki részét a jó hangulatból, az olajtársaság papírjának ára alig több mint fél százalékkal tudott magasabbra kapaszkodni.
A kisebb részvények közül a nap nyertese egyértelműen a Graphisoft lett. A cég papírjai - talán a közelgő gyorsjelentést övező kedvező várakozások miatt, de lehetséges az is, hogy a technológiai szektort világszerte magasra értékelő befektetői hozzáállás következtében - nagy forgalom mellett közel 6 százalékkal emelkedtek. Az optimizmus kiterjedt a teljes technológiai szektorra, bár a Synergon és az econet két százalék körüli erősödése jóval mérsékeltebb lelkesedésre utal.
Az előző napinál magasabb árakon cseréltek gazdát a gépipari részvények is: a Rába ára megközelítette a 900 forintos határt, a NABI pedig, folytatva a korábbi zuhanás korrekcióját, közel 3 százalékkal erősödött.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet