BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább veszik az OTP-t

2004. január 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év második kereskedési napján a Budapesti Értéktőzsdén is folytatódott a világ tőzsdéit jellemző év eleji optimizmus, az index 105 pontot emelkedett a nap végére. A forgalom átlagos volt, valamivel meghaladta a 8 milliárd forintot.
A kereskedés fő szereplője kétségkívül az OTP volt, a lassan regionális multivá váló bank részvényeiért sorban álltak a vevők, a nap végére egészen 2815 forintig hajtva föl az árfolyamot. A 2,3 százalékot meghaladó árfolyam-emelkedés mellett a bankpapírok forgalmára sem lehetett panasz, a teljes tőzsdei részvényforgalom több mint fele ezekből származott.
Pozitívan ítélték meg a befektetők a Matáv idei kilátásait is, a telefontársaság részvénye 820 forintig erősödött, igaz, forgalma már meg sem közelítette az OTP-ét. A Mol viszont nem tudta folytatni előző napi javulását, az olajrészvény árfolyama ha minimális mértékben is, de csökkent. Nem változott viszont a forgalmi rangsorban utolsó blue chip, a Richter árfolyama, az Egis viszont egy százalékot meghaladó mértékben erősödött.
A kisebb részvények piacán több jelentős változás is bekövetkezett. A legszembetűnőbb a NABI 8 százalékot meghaladó mértékű erősödése, ami az előző hetek drámai zuhanása fényében volt különösen figyelemre méltó. Számottevő javulás következett be a TVK megítélésében is, a vegyipari részvény árfolyama több mint 6 százalékkal emelkedett az előző naphoz képest. A Rába kurzusa a nagy szerződésről szóló bejelentést követően nőtt 4,6 százalékkal, miközben az Antenna és a Danubius mindenféle bejelentés nélkül produkált hasonló mértékű emelkedést.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet