A Mol-csoportnál az év vége közeledtével felgyorsultak az integrációs folyamatok. A teljes üzleti integráció végrehajtásáról született döntés a Slovnafttal. A két társaság vezető testületi ülése december 19-én, illetve 22-én fogadta el, hogy ezentúl egységes szervezetben működteti az anyavállalatot és szlovák társvállalatát. Az integráció célja a Mol közleménye szerint, hogy a feltárt szinergiákat egységes irányítás alatt megvalósítsák. A döntés mindazonáltal nem jelenti, hogy a Mol-csoport vezető testületeiben változás következne be. Néhány nappal ezt megelőzően született egy harmadik igazgatósági döntés is a TVK-nál, amelynek értelmében 2004. január 1-jétől vegyipari divíziót állítanak fel. Ebben összevontan működtetik a TVK és a Slovnaft kereskedelmi és termelési tevékenységét. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy miközben a tevékenységek napi koordinációját a vegyipari divízió új vezetése fogja ellátni, a két társaság jogilag független marad. A divízió vezetője Vratko Kassovic (a Slovnaft jelenlegi vezérigazgatója), vezetőhelyettese Olvasó Árpád (a TVK jelenlegi vezérigazgatója), az integrált vegyipari termelés vezetője Kósa András (a Slovnaft vegyipari termelési igazgatója), az integrált vegyipari kereskedelem vezetője Nagy András (a TVK értékesítési és marketing-vezérigazgatóhelyettese) lesz.
Az egyesített vezetéssel a társaságok becslései szerint mintegy 5 millió dollár szinergiahatást tudnak elérni. A TVK és a Slovnaft között már jó ideje folyik együttműködés, a Slovnaft által gyártott polimertermékek a TVK kereskedelmi csatornáin keresztül is forognak. Ugyanakkor jelentős, több száz millió eurós összehangolt beruházások folynak mind a Slovnaftnál (255 ezer tonnás propilénüzem), mind a TVK-nál, ahol jövőre fejeződik be a nagy olefin- és polipropilén-gyártó beruházás. A bejelentések nem különösebben meglepőek, a Mol-vezetés már jó ideje arról beszélt, hogy célja mindhárom cég esetében a minél teljesebb integráció. Ezen belül a vegyipar összehangolt működése volt az egyik fontos cél, amire a Mol külön üzletágat hozott létre korábban. Az eredményesség növelése ezen a területen meglehetősen fontos is, hiszen a részvényesek - igaz, főképp a kedvezőtlen vegyipari ciklusnak köszönhetően - túl sok profitot nem láthattak ezen a területen.
