A piaci szereplők közül vélhetően nem sokan örülnek a Mol-értékesítés kudarcának, a potenciális részvényvásárlók közül legrosszabbul mégis a kisbefektetők jártak. Ők egyedüliként voltak kénytelenek a pénzükkel - az elmúlt időszak fényében ráadásul igen magas kamatszint mellett - finanszírozni a hazai nyilvános értékesítést.
A forgalmazásban közreműködő befektetési szolgáltatók és bankok ugyanis eltérő mértékben képesek megbirkózni a feltehetően „óriási tömegű” jegyzéssel és az ahhoz kapcsolódó visszautalások adminisztratív terheivel. Egyes forgalmazóknál már tegnap az ügyfélszámlákon volt a pénz, volt viszont, ahol még a meghirdetett pénteki időpontot is hétfőnek értelmezték, legalábbis egy olvasónknak adott felvilágosítás szerint. Érdekes kérdés, hogy miért van ilyen különbség, még érdekesebb, hogy kiknek a felvilágosításai alapján közölte már tegnap némely internetes hírforrás, hogy a pénzek a számlákon vannak...
