BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol-pénz: van aki már elköltheti

2003. december 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piaci szereplők közül vélhetően nem sokan örülnek a Mol-értékesítés kudarcának, a potenciális részvényvásárlók közül legrosszabbul mégis a kisbefektetők jártak. Ők egyedüliként voltak kénytelenek a pénzükkel - az elmúlt időszak fényében ráadásul igen magas kamatszint mellett - finanszírozni a hazai nyilvános értékesítést.
A forgalmazásban közreműködő befektetési szolgáltatók és bankok ugyanis eltérő mértékben képesek megbirkózni a feltehetően „óriási tömegű” jegyzéssel és az ahhoz kapcsolódó visszautalások adminisztratív terheivel. Egyes forgalmazóknál már tegnap az ügyfélszámlákon volt a pénz, volt viszont, ahol még a meghirdetett pénteki időpontot is hétfőnek értelmezték, legalábbis egy olvasónknak adott felvilágosítás szerint. Érdekes kérdés, hogy miért van ilyen különbség, még érdekesebb, hogy kiknek a felvilágosításai alapján közölte már tegnap némely internetes hírforrás, hogy a pénzek a számlákon vannak...

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet