Lapzártánkkor kezdődött meg Londonban a Citigroup székhelyén a Mol-részvények árazása. A mára már feltehetően nyilvánosságra került árfolyamot cikkünk írásával egy időben határozzák meg, vélhetőleg igen kemény alku folyamán. Az előzetes információkból egyértelműen látszott, hogy a piaci szereplők – az alapkezelők és a befektetési bankok elemzői – hatezer forint alatti árat várnak. A Bloomberg által tegnap megkérdezett hat alapkezelő véleményét átlagolva 5700 forint jött ki, ami talán kissé túl pesszimista becslés az egyébként az ilyen ügyleteknél rendszerint alkalmazott diszkont és a tegnapi 6070 forintos tőzsdei ár alapján.
Az alapkezelők véleményét mindazonáltal nem árt némi fenntartással kezelni, hiszen ők a legkevésbé sem mondhatók elfogulatlannak a kérdésben – ebben a játékban pusztán ellenérdekelt üzletfelei az ÁPV Rt.-nek és a Molnak. A tét mindenki számára nagy, hiszen a magyar költségvetés szempontjából – csak az ÁPV Rt.-től kilencen vannak jelen az árazásnál – egyáltalán nem mindegy, hogy a mintegy 80-85 milliárdos rá eső potenciális bevétel végül mennyi is lesz valójában. Az üzletben minden 100 forintos árfolyamváltozás másfél milliárd forintot jelent ugyanis az állam számára (mióta a road show elkezdődött, a Mol-árfolyam csökkenése ennek alapján mintegy 3-4,5 milliárd forintos mínuszt jelent). Nem közömbös persze ugyanez a Mol számára sem, hiszen az olajcég maga is 426 millió forintot veszít minden száz forintnyi árcsökkenésen, így az eladók együtt közel 6 milliárdos potenciális bevételtől eshettek el csak a road show indulása óta (nem számolva a korábbi, 7 ezerhez közeli árszinttől a road show-ig bekövetkezett mintegy 700 forintos árcsökkenéssel).
