Zbigniew Wróbel, a PKN Orlen vezérigazgatója 2005-ig szeretné tető alá hozni a Mollal tervezett egyesülést - közölte tegnap több internetes hírforrás az MTI-re hivatkozva. A PKN vezetője szerint - akit egyébként a Dow Jones hírügynökség értesülése szerint a december 11-i felügyelőbizottsági ülésen várhatóan meneszteni fognak - a Molnak 10-15 százalékos alaptőke-emelést kellene végrehajtania, amelyet a PKN jegyezne le. A befolyó pénzből a Mol megvehetné a lengyel állami tulajdonban levő PKN-részvénycsomagot. Mindennek elősegítésére a PKN már meg is bízott egy tanácsadó céget a Mol-részvények értékelésével. A magyar olajtársaság nem erősítette meg, hogy bármilyen tőkeemeléssel kapcsolatos terve lenne.
A lengyel olajtársaság vezetésétől származó nyilatkozatok az egyesüléssel kapcsolatban meglehetősen rosszkor jönnek az éppen most folyó nyilvános Mol-részvényértékesítés szempontjából. A PKN Orlennel való egyesülés ugyanis, bár az elemzők szerint hosszabb távon ígéretes lehetne a Molnak, jelenleg csak zavaró tényező a jegyzést fontolgató intézmények számára. Márpedig nekik amúgy is sok bizonytalansági tényezővel kellett számolniuk az elmúlt napokban, akár az újabb piacra dobandó állami Mol-csomagról, akár a hazai deviza árfolyamának hullámzásáról hallottak. Ezek pedig egy ilyen tranzakciónál árcsökkentő tényezők, ami viszont a tranzakció sikerét veszélyezteti, de legalábbis a felkínált részvénymennyiség csökkenését okozhatja.
