Az elmúlt hetek eufóriája után tegnap némileg megtorpanni látszott a lendület a Budapesti Értéktőzsdén. A virtuális parketten a csökkenő árfolyamok uralták a kereskedést, viszonylag kicsi, 3,5 milliárd forint alatti forgalom mellett 25 ponttal a pénteki záróérték alatt fejezte be a kereskedést az index.
A blue chipek közül egyedül a Richter árfolyamán látszott jelentősebb vételi érdeklődés. A 900 milliót alig meghaladó forgalmú gyógyszerrészvény ára a nap végére újra megközelítette a 25 ezer forintot. Kevésbé volt jó napja a kisebb gyógyszergyártó befektetőinek, az Egis, ha minimális mértékben is, de esett.
A legnagyobb értékben a Mol cserélt gazdát. Az olajtársaság megítélésének, úgy tűnik, nem tettek különösebben jót a lengyelországi PKN terveiről szóló híradások, az árfolyam lejjebb került egy kicsivel. Rosszabbul szerepelt a Matáv, majdnem fél százalékkal esett, és különösen rossz napot fogott ki az OTP, amely 2840 forintig gyengült tegnap.
A kisebb papírok közül a Rába erősödése volt szembetűnő, az új megbízás hírére a részvény ára újra megközelítette a névértéket. Újra erősödött a Graphisoft: a részvény 1,33 százalékkal zárt magasabban pénteki értékénél. A rendkívüli szárnyalás után tegnap több mint 2,5 százalékkal visszaesett a Phylaxia. Nem járt jobban a Fotex sem, amely közel ötvenmilliós forgalom mellett 151 forintig csúszott vissza.
