BUX 139897.80 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyomul a PKN

2003. október 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lengyelország és Magyarország között miniszteri szintű tárgyalások kezdődnek novemberben a Mol és a PKN Orlen esetleges egyesítéséről - jelentette a Reuters egy magát megnevezni nem kívánó magas rangú kormánytisztviselőre hivatkozva. A nyilatkozó még Leszek Miller esetleges magyarországi látogatását is kilátásba helyezte.
A PKN jelenlegi elképzelései szerint az egyesülést három lépcsőben hajtanák végre, először kereszttulajdonlás, majd vegyesvállalat formájában, és végül 2006-ra teljes mértékben egyesülne a két vállalat. A Reuters-hír egy Molhoz közeli forrásra is hivatkozik, aki szerint a Mol vezetői hamarosan igen sok időt fognak Varsóban eltölteni. A Mol kommunikációs igazgatója ugyanakkor az egésszel kapcsolatban azt a korábbi álláspontját ismételte meg, hogy amennyiben olyan esemény következne be, melyről szükséges tájékoztatást közzétenni, azt időben meg fogják tenni.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet