A gázárszabályozó rendeletek nem jelentek meg időben, és a csúszás nem egy-két napos, inkább egy-két hetes lesz, mindazonáltal el fognak készülni - értesült lapunk kormánypárthoz közeli forrásból. A korábban több érintett szereplő által is október 15-re várt rendelethármas - már amennyiben valóban az előkészítésben közreműködők várakozásainak megfelelő formát öltik - várhatóan csak október legvégén készül majd el. Ez vélhetően az utolsó pillanat lesz, hiszen mindeközben folyik az állami Mol-részvénycsomag értékesítésének előkészítése. Ez pedig novemberben már olyan szakaszba jut, amikor a befektetői kérdéseket nehéz lenne csupán további ígéretekkel megválaszolni.
Miközben a cég sorsát alapvetően meghatározó gázárszabályozás kialakítása talán már tényleg a végéhez közelít - a csúszás oka ez egyszer talán valóban csak az alapos szakmai előkészítő munka -, a Mol folytatja a szintén a végéhez közelítő divesztíciós programját. Ennek újabb lépése volt a Mol-Chem Kft. tegnap bejelentett értékesítése. A kft. anyavállalata olaj- és vegyipari termékeinek kereskedelmével foglalkozó, annak százszázalékos tulajdonában álló társaság volt, valamivel egymilliárd forintot meghaladó alaptőkével. A céget a menedzsment tagjaiból alakult MCM-Menedzser Kft. részére értékesítette az olajvállalat 2,1 milliárd forintért, miután az alaptevékenységéhez tartozó olajtermékek kereskedelmét az anyavállalathoz csoportosította. A részesedés könyv szerinti értékét nem hozták nyilvánosságra, ezért az eredményre gyakorolt hatás sem derül ki, de a Mol méreteihez képest vélhetően nem jelentős. A tranzakció zárására és a vételár kifizetésére várhatóan még az idén, a versenyhivatal jóváhagyását követően kerülhet sor.
