BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszabadították a Phylaxia-kereskedést

2003. október 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Negyvenhárom százalékkal emelkedett tegnap a Phylaxia árfolyama, miután a tőzsde déli 12 órakor a napi árfolyamváltozásra egyébként érvényes 20 százalékos korlátot 50 százalékra növelte. A változtatásra azért került sor, mert a Phylaxia árfolyama már az előző napon is a felfüggesztési határig emelkedett, és ez tegnap délelőtt megismétlődött.
Az emelkedés azóta tart, hogy kedden nyilvánosságra került: a társaság megnyerte a Ceva-Phylaxia elleni régóta húzódó perét, és visszakapta a jogot 19 szabadalom gyakorlására. Ez pedig – mint a Tőzsdefórumnak nyilatkozó Tóth Péter elnök-vezérigazgató elmondta – egyelőre nehezen becsülhető nagyságú, de akár a félmilliárd forintot is meghaladó bevételhez juttathatja a céget (a tavalyi árbevételének több mint fele). Ráadásul ehhez járul még, hogy néhány szabadalom még most is él (2008–2009-ig), így nem csak a Ceva-Phylaxia elmúlt években realizált árbevételéből követelhet a cég 5 százalékot, de Tóth szerint ráállhat a még élő szabadalmak alapján nyereséges termékek gyártására is. Az ehhez szükséges beruházások forrásainak előteremtésére pedig még a tőkeemelés is elképzelhető – mondta a jelenleg veszteséges cég vezérigazgatója.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet