Bár az elmúlt időszak határozott emelkedése és a keddi szárnyalás után már a tízezer pontos határ elérése sem tűnt valószínűtlennek, a BUX alig valamivel ez alatt megtorpant, és ahogy az már ilyenkor szokásos, egyből esésbe váltott. A forgalom tegnap is meghaladta a 12 milliárd forintot, az index azonban már közel száz ponttal alacsonyabban végzett az előző napi záróértékénél.
A legnagyobb forgalmat tegnap is a Mol generálta, viszont napok óta először immár csökkenő áron. Az ok egyértelműen a gázárrendeletekkel kapcsolatos bizonytalanság növekedése volt, ami azonban még a nap végére is kevesebb mint egyszázalékos esést hozott. Ezzel a Mol még mindig nem tartozott a legrosszabbul szereplő részvények közé.
A nap nagy vesztese a Richter lett, amely az utóbbi időben megszokott 2 milliárd forint fölötti forgalom mellett közel 3 százalékkal esett vissza. Az Egis a tőle megszokott módon kisebb amplitúdóval követte nagyobbik társát, és valamivel több mint egy százalékkal esett vissza. Nem szerepelt jól az OTP sem, a már az előző napon is csökkenő árfolyamú bankrészvény ára tegnap is 1,3 százalékkal esett.
A blue chipek közül egyedül a Matávot lehetett nyertesnek nevezni. A telefonrészvény – talán csak azért, hogy az általános trend ellen mozduljon – több mint egy százalékkal emelkedett.
A kisebb részvények közül az Elmű piacán volt mozgás, az egyébként viszonylag kevéssé likvid részvény ára negyvenmilliót meghaladó forgalom mellett több mint 4 százalékkal emelkedett. Visszaesett ugyanakkor az előző nap még szárnyaló Fotex, viszont a felfüggesztési határhoz közeli, 18 százalékot meghaladó mértékben emelkedett az előző napi kedvező hírre a Phylaxia.
