BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízezer pont közelében

2003. október 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tizenhat pont híján ezerpontos emelkedés után, kevesebb mint száz pont hiányzik a tízezer pontos álomhatárhoz. Ezzel jellemezhető a hónap eleje óta szinte folyamatos hossz folytatásaként tegnap újult erejű, több mint 184 pontos BUX-emelkedést hozó kereskedés, amelynek során közel 12 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények.
A kereskedés vezető papírjának kétségkívül a Richter számított. A nagyobbik gyógyszergyár a nap folyamán minden eddiginél magasabban, 25 400 forinton is járt és a szokásos kereskedés végi korrekció sem csökkentette az árát 25 ezer forint alá, ami több mint 4 százalékos emelkedést jelent. Mindehhez 4,3 milliárdos forgalom tartozott, ami a Richter esetében a megszokottnál jóval élénkebb kereskedésre utal.
A kereskedés húzópapírjaiként szereplő gyógyszerszektor mellé egyedül a Mol tudott még felzárkózni, mely 3 százalékos emelkedésével és 3,8 milliárdos forgalmával szintén kivette részét a BUX emeléséből.
A másik két blue chip ettől már jóval lemaradva, kiemelkedőnek nem mondható forgalommal és minimális, de legalább pozitív előjelű árváltozással fejezte be a kereskedést. A kisebb részvények piacán sem következett túl sok változás, leszámítva a gépipart - ahol a NABI 2,4, a Linamar 3, a Rába pedig több mint 2 százalékkal emelkedett - és a Fotexet, amely viszont szokatlanul nagy forgalmat és több mint 5 százalékos emelkedést produkált.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet