Az ÁPV felelős a közvagyonért - ez a nem túl meglepő, nehezen vitatható igazságtartalmú állítás a lényege a privatizációs szervezet tegnap este kiadott sajtóközleményének. Ezzel a múlt hét csütörtökön a közérdekű adatszolgáltatás tárgyában hozott ítéletre reagált az ÁPV Rt. A pert a privatizációs szervezet a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségével (TEBÉSZ) szemben vesztette el első fokon (NAPI Gazdaság, 2003. október 13., 7. oldal). A TEBÉSZ a Forrás-kibocsátás előkészületei kapcsán többek között arra a kérdésére nem kapott választ, hogy három cukorgyár részvényeit milyen áron értékesítették a többségi tulajdonosnak. A privatizációs szervezet még nem kapta meg az ítéletet, ezért arról sem tudott még dönteni, hogy fellebbez-e ellene. Ugyanakkor a közlemény figyelmeztet, hogy az ÁPV felelős a közvagyonért, és ennek a felelősségnek az elismerését várja el a különböző érdekcsoportoktól, melyek közül egyet sem részesíthet előnyben. A TEBÉSZ ma tart sajtótájékoztatót az ügyről.
